Skip to main content
Nový web Voděrad

Nový web Voděrad a další novinky

Existuje mnoho způsobů, jak fungovat v rámci většího celku. Člověk buď může jen ukazovat prstem a říkat, co všechno kolem něj „nefunguje“ nebo se může zamyslet nad tím, jak přispět ve prospěch celku.

A protože nerad káži (vůbec) vodu a piji víno, zamyslel jsem se, co pro Voděrady můžu udělat já sám. Asi nejsem jediný, kdo vnímá, že i přes snahu Luštěnic je naše vesnice tak trochu opomenutá. Prostor pro zlepšení vidím na mnoha místech, ale rozhodl jsem se začít něčím konkrétním, jednou věcí.

Usnadnit komunikaci, aby se podstatné informace dostaly tam, kam mají a ty soukromé zase zůstaly na svém místě. Dnes už má takřka každý internet, ale z mojí dlouholeté zkušenosti jej každý používá trochu jinak a má různé úrovně znalostí. Mojí úlohou tedy je, aby měl každý možnost si na určité platformě přečíst o věcech a událostech týkajících se Voděrad.

Web voderadymb.cz

Kromě webu, který si teď pročítáte (jedno na kterém zařízení, je optimalizován pro desktopy, laptopy, tablety i mobily) jsou připraveny tyto další kanály.

Newsletter

Začneme tím nejjednodušším. E-mail. Určitě jej máte, a pokud ne, zřízení je dnes více než jednoduché a zdarma (ať už přes Seznam nebo Gmail). Na webu Voděrad se můžete přihlásit k newsletteru (v patičce nebo přímo na odkazu služby, kterou používáme), který vám budeme zasílat jen opravdu, když to bude mít smysl – zajímavé akce či důležité informace.

A nebojte se. Nesnáším spam stejně jako všichni ostatní. Váš e-mail bude použit čistě na informace týkající se Voděrad a nikdy nebude předán 3. stranám.

Soukromá skupina Voděrady na Facebooku

Máte Facebook? Pokud ano (chápeme, že ne každý jej chce nebo používá, i proto máme navrženy alternativní kanály zmíněné v tomto článku), můžete se přidat do skupiny Voděrady. Tato skupina je uzavřená a jen pro obyvatele Voděrad. Nemusíte se bát, že vás bude někdo spamovat nebo si někdo cizí přečte, co si mezi sebou sdílíme.

Telegram kanál

Určitě někteří z vás znají Facebook Messenger (ano, to chatovací „okénko“ na Facebooku:) nebo WhatsApp. Přesto existuje ještě něco mnohem lepšího. Je tím právě aplikace Telegram, kterou lze zdarma používat, bez reklam a bez velkého bratra Facebooku. Navíc je nejrychlejší, nejlepší a nejbezpečnější aplikací (její majitelé nehnuli ani ruskému tlaku vlády o předání informací a raději si nechali aplikaci v Rusku zakázat).

Češtinu také zvládne. Aktivujete ji kliknutím na tento odkaz – https://t.me/setlanguage/cs-beta.

Aplikaci nainstalujete napříč všemi platformami – iOS, Android, PC, Mac, Linux, Chrome OS nebo je funkční také přes web.

Řekněme, že jste si aplikaci nainstalovali. Co z toho budete mít mimo třeba chatování s přáteli, kteří ji používají taky? Důležité novinky z Voděrad přímo na váš mobil/tablet/PC. Nemusíte nikam chodit.

Kanál Voděrad na Telegramu.

E-mail na „Voděradáky“

No a samozřejmě máme taky náš Voděradský e-mail – info@voderadymb.cz. Nepleťte si ho prosím ale s oficiálním řešením institučních věcí, které mají směřovat na obecní úřad v Luštěnicích. Je to čistě pro naše interní účely, nápady apod.

Informace z Luštěnic

Abych nezapomněl! Na našem webu si můžete také prohlédnout aktuální novinky z Luštěnic (na hlavní straně), které se automaticky tahají z www.lustenice.cz spolu s dalšími byrokratickými stránkami :). Pokud tedy nebude fungovat web Luštěnic nebo se bude měnit, budu muset pak zapracovat i já – přestane to totiž fungovat i u nás na webu.

Na závěr

Web i kanály se samozřejmě budou rozvíjet a přizpůsobí se našim potřebám. Pokud máte nějaký konkrétní návrh na zlepšení nebo vám něco chybí (pamatujte, je to čerstvý „start“), neváhejte nám napsat.

Krásný víkend všem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Zůstaňme v kontaktu. Nejnovější aktuality, akce a další informace z Voděrad. Žádný spam.

Copyright © 2023, Voděrady

Created by Ladislav Šulc