Skip to main content

Důležité informace: hlášení obecního úřadu

Usnesení vlády ČR

V návaznosti na usnesení vlády ČR s účinností od 16.3.2020 do 24.3.2020 je vyhlášen zákaz volného pohybu osob na území ČR s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest. Je nutné, aby všichni občané v obci Luštěnice a všechny cizí osoby pohybující se v obci používali: ochrannou roušku nebo šátek/ šálu či jinou pokrývku úst a nosu. Totéž platí při návštěvě obchodů, úřadů, pošt, zdravotnických zařízení apod.

Nově je vládou ČR zavedeno nové opatření, kdy v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží mohou nakupovat pouze lidé starší 65 let a to od 7.00 do 9.00 hodin. Toto platí pro celou ČR!

Pokud jste senior a nemáte k dispozici roušku, volejte na obecní úřad tel: 326 357 139, pomůžeme vám.

Obecní úřad

Obecní úřad navštěvujte pouze v nutném případě. Pro veřejnost jsou do odvolání omezeny úřední hodiny a to v pondělí od 9.00 do 12.00 hodin a ve středu od 14.00 do 17.00 hodin. V ostatní dny bude obecní úřad pro veřejnost uzavřen.

Svoz komunálního odpadu

Vzhledem k mimořádné situaci bylo dohodnuto s firmou AVE, že do konce května budou vyvezeny i popelnice se známkou za rok 2019. Z tohoto důvodu prodlužujeme i splatnost poplatku za odvoz komunálního odpadu. Sběrný dvůr a knihovna jsou do odvolání uzavřeny.

Lékař

Paní doktorka Boháčková informuje, že do odvolání platí, že pokud máte akutní zdravotní potíže, volejte do ordinace paní doktorky Boháčkové na tel.číslo: 326357125 a dohodněte se na postupu. Recepty Vám budou zaslány elektronicky. Prevence, kontroly, vystavení potvrzení je odloženo do odvolání.

Důsledně vás žádáme, zůstaňte doma a dodržujte karanténu.

Česká Pošta

Upozorňujeme, že s účinností od 19.3. mají všechny pošty omezeny hodiny pro veřejnost maximálně do 16.00 hod. a s účinností od 21.3. je zrušen na všech pobočkách víkendový provoz.
Dále upozorňujeme, že s účinností od 19.3. jsou v časovém rozmezí 10.00 – 12.00 hod. na všech poštách obsluhování pouze klienti nad 65 let.

hlášení, karanténa, koronavirus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Zůstaňme v kontaktu. Nejnovější aktuality, akce a další informace z Voděrad. Žádný spam.

Copyright © 2024, Voděrady

Created by Ladislav Šulc